wtorek, 18 czerwca
Home>>Dom>>Farby laserunkowe – charakterystyka
Dom

Farby laserunkowe – charakterystyka

Miniony rok był wręcz doskonały dla wszystkich miłośników majsterkowania, renowacji oraz napraw. Długi czas wynikającej z pandemii izolacji pozwolił na nowo przyjrzeć się własnym czterem ścianom i sporządzić mentalną listę aspektów, które należałoby poprawić, aby przestrzeń, w której spędzamy tak wiele czasu prezentowała się jeszcze lepiej niż do tej pory.

Wielu klientów korzystających z usług naszego sklepu postanowiło także pójść o krok dalej i podjąć się odświeżenia elewacji swojego budynku, zajmowanego biura lub tez obiektu użyteczności publicznej, najczęściej wykorzystując w tym celu farby laserunkowe. Dlaczego konsumenci tak chętnie po nie sięgają?

Przyjrzyjmy się nieco bliżej ich charakterystyce, z pewnością pozwoli to na określenie powodów ich popularności.
Przede wszystkim nadmienić należy, że omawiane farby elewacyjne cechują się niezwykle niskim odczynem alkalicznym, a także łatwą aplikacją. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na jej nakładanie manualne czy też w sposób zautomatyzowany przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi, liczyć możemy na identyczne, miłe dla oka oraz trwałe rezultaty.

Farba jest bowiem odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i nawet w sytuacji, gdy nieprzerwanie narażona będzie na działanie porywistego deszczu, silnych opadów deszczu i śniegu, a także saharyjskie słońce, możemy mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, że przez kilka kolejnych lat od momentu aplikacji będzie się ona w dalszym ciągu prezentować świeżo, natomiast sam kolor będzie żywy. Nie ma także mowy o łuszczeniu się czy odpadaniu poszczególnych warstw farby.


Produkty laserunkowe dostępne w naszym asortymencie są także nabywane przez konsumentów z uwagi na fakt, iż cechują się one wysoką paroprzepuszczalnością oraz niską nasiąkliwością powierzchniową, dzięki czemu nawet w przypadku, gdy na zewnątrz panuje przez znaczną część roku znaczna wilgoć, użytkownik lub właściciel budynku nie będzie musiał obawiać się, że będzie się to jednoznacznie wiązało z wykształcaniem się grzybów i pleśni, których usunięcie okazać by się mogło nie tylko zadaniem dość skomplikowanym, ale i kosztownym.


Jeżeli już o kosztach mowa, to pragniemy także nadmienić, że farby laserunkowe zaskarbiły sobie przychylność wszelkiej maści majsterkowiczów i miłośników wykonywanych we własnym zakresie renowacji właśnie z uwagi na korzystny stosunek jakości do ceny. W połączeniu z bardzo niską podatnością na zabrudzenia, łatwością czyszczenia oraz szeroką paletą kolorów, którymi użytkownik pokryć może elewację swojego domu, biura, czy też budynku użyteczności publicznej, nie powinno ani trochę dziwić, że wyroby te sprzedają się dosłownie jak ciepłe bułeczki. Jeżeli i Państwo pragnęliby nadać obiektowi, którego są Państwo szczęśliwymi posiadaczami lub też którym Państwo zarządzają całkowicie inny, bardziej estetyczny wygląd, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami – z pewnością będziemy Państwu w stanie doradzić produkt, który idealnie sprosta Państwa potrzebom i oczekiwaniom!