wtorek, 18 czerwca
Home>>Dom>>Mieszkanie w apartamentowcu, czy własna willa? Jakie rozwiązanie jest lepsze dla Ciebie?
Dom

Mieszkanie w apartamentowcu, czy własna willa? Jakie rozwiązanie jest lepsze dla Ciebie?

Wielu konsumentów zwraca się do nas po poradę, bowiem osoby takie chciałyby osiąść w swoim własnym miejscu na ziemi, ustatkować się…jednakże nie wiedzą czy lepszym wyborem byłoby w ich przypadku przytulne mieszkanie w apartamentowcu czy też własna willa. Osobiście uważamy, że obydwa rozwiązania mają zarówno plusy jak i minusy, którym to pragniemy się w ramach dzisiejszego artykułu przyjrzeć – serdecznie zapraszamy do lektury!

Mieszkanie w apartamentowcu to bez wątpienia ogrom wygody i komfortu, bowiem mamy stuprocentową pewność, że po powrocie do takiego lokum po ciężkim dniu pracy czy nauki będziemy mogli skorzystać z gorącego prysznica, natomiast temperatura panująca w każdym z pomieszczeń utrzymywać się będzie na niezwykle przyjemnym poziomie 22-23 stopni Celsjusza.

Dzieje się tak dlatego, że to osoba zarządzająca budynkiem ma za zadanie zapewnić nam jak najkorzystniejsze warunki życia, czego z kolei mamy święte prawo wymagać z uwagi na płacony co miesiąc czynsz. Niekiedy jednakże osoby zamieszkujące apartamentowce skarżą się na zbyt dużą liczbę często dość hałaśliwych sąsiadów, niewielką przestrzeń rekreacyjną przed budynkiem oraz zbyt rzadko realizowane inwestycje i prace modernizacyjne, co w wielu przypadkach bezpośrednio spowodowane jest pragnieniem zaoszczędzenia pieniędzy przez administratora budowli.
Problemy takie nie występują w przypadku własnej willi, którą to możemy modyfikować oraz rewitalizować kiedy tylko uznamy to za stosowne…zakładając oczywiście, że dysponujemy umożliwiającymi to środkami finansowymi.

Niestety jednakże, luksus ten okupiony jest koniecznością podchodzenia do wielu problemów w sposób indywidualny i rozwiązywania ich samodzielnie lub też przy wsparciu zakontraktowanych fachowców. W omawianej sytuacji nie możemy bowiem niestety liczyć na pomoc administratora budynku.

Mieszkanie we własnej wilii to jednakże również ogrom korzyści, spośród których wymienić można na przykład możliwość zaszycia się pośród dzikiej natury i ucieczki od przytłaczającego niejednokrotnie wielkomiejskiego życia. To także mniejsza ilość sąsiadów, możliwość korzystania z dobrodziejstw jakie oferuje nam matka natura i odbywania regularnych spacerów, wycieczek rowerowych, czy w końcu – przebieżek po pobliskim lesie lub parku.

Jak to zwykle bywa w życiu, tak i w tym przypadku trudno wyłonić jednoznacznego faworyta w pojedynku apartamentowiec kontra własna willa. Powyżej zaprezentowaliśmy zalety oraz wady obydwu tych rozwiązań – które z nich przeważą zależy przede wszystkim od osoby zainteresowanej wyborem jednej z tych opcji, zasobnością jej portfela, jak również tym czy bardziej ceni sobie komfort czy jednak możliwość mieszkania i życia wedle własnych zasad oraz preferencji.

Mamy nadzieję, że niniejszy wpis pozwolił Państwu odpowiedzieć sobie w duszy na to pytanie i samodzielnie określić, które z opisywanych rozwiązań bliższe jest Państwa oczekiwaniom odnośnie standardu życia przez kolejne kilka, a może nawet kilkanaście lat!