środa, 29 maja
Home>>Przemysł>>Gdzie używamy węży do sprężonego powietrza i czym się charakteryzują?
Przemysł

Gdzie używamy węży do sprężonego powietrza i czym się charakteryzują?

Na łamach naszego portalu regularnie przyglądamy się poszczególnym typom węży i szlauchów przemysłowych, sprawdzając do czego są one typowo wykorzystywane, jakie role mogą pełnić oraz czym odróżniają się one od pozostałych produktów dostępnych w naszym portfolio.

W dniu dzisiejszym na tapetę pragniemy wziąć węże do sprężonego powietrza, których asortyment w naszym sklepie określić można co najmniej mianem szerokiego.


Szlauchy będące bohaterami dzisiejszego wpisu wykorzystywane są w znacznej części przypadków do pompowania na określone odległości powietrza oraz innych gazów pod ciśnieniem, jednakże ich konstrukcja oraz właściwości fizykochemiczne sprawiają, że mogą one być także wykorzystane w rolnictwie, przemyśle i przetwórstwie celem pompowania środków ochrony roślin, wody, lekkich chemikaliów oraz roztworów kwasów.

Jak nasi czytelnicy zapewne doskonale zdają sobie sprawę, każda z powyższych substancji ma inne właściwości, a więc jej transport wymaga wykorzystania specjalistycznego szlauchu, który nawet w przypadku długotrwałej pracy nie zacznie się zatykać, jak również nie ulegnie uszkodzeniu na skutek reakcji chemicznej z substancjami pompowanymi w jego wnętrzu.


Z przyjemnością informujemy, że wszystkie znajdujące się w naszej ofercie węże do sprężonego powietrza cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Oznacza to, że mogą one być z powodzeniem używane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Co więcej, zapewniamy, że będą one także cechowały się wysoce satysfakcjonującą elastycznością, sprawiającą, że możliwe będzie ich prowadzenie pod nawet najbardziej wymyślnymi kątami oraz układanie ich w nawet trudnodostępnych obszarach.


Gdzie najczęściej znajdują zastosowanie węże do sprężonego powietrza? Z naszych analiz oraz badań preferencji konsumentów wynika, iż doskonale sprawdzają się one przede wszystkim na wielkopowierzchniowych gospodarstwach rolnych, w przemyśle motoryzacyjnym, w przetwórstwie żywności, jak również w wielu innych gałęziach przemysłu. Jest on najczęściej wybierany przez konsumentów także z uwagi na fakt, iż cechuje się on wysoce zadowalającym stosunkiem jakości do ceny, co oznacza, że nawet jeżeli klient podejmie decyzję o nabyciu wielu metrów bieżących produktów, zakup taki nie wydrenuje jego budżetu inwestycyjnego.

Ogromnym plusem jest także żywotność tego typu szlauchów, bowiem w przypadku prawidłowej konserwacji, przechowywania oraz użytkowania, mogą one służyć bez jakichkolwiek problemów czy konieczności przeprowadzania napraw nawet przez kilka lat. Zakup wysokiej jakości produktu przekłada się więc bezpośrednio na oszczędności w ujęciu długoterminowym.


Serdecznie zapraszamy do zaznajomienia się z naszym regularnie poszerzanym i aktualizowanym asortymentem produktów do zastosowań zarówno przemysłowych jak i indywidualnych. Jesteśmy wręcz przekonani, że znajdą Państwo w katalogu produktowym wyroby, które w stu procentach wpiszą się w Państwa oczekiwania oraz preferencje.