wtorek, 18 czerwca
Home>>Przemysł>>Kabel RS 485 charakterystyka i wykorzystanie
Przemysł

Kabel RS 485 charakterystyka i wykorzystanie

Do naszej oferty dodaliśmy niedawno kabel RS 485, głównie w odpowiedzi na rozliczne zapytania naszych klientów. Dlaczego tak bardzo zainteresowani byli oni właśnie tym typem okablowania?

Pomimo, że wyrób ten określić można jako relatywnie specjalistyczny, to okazuje się, że sprawdza się on ponadprzeciętnie dobrze w systemach komunikacji przemysłowej, a przede wszystkim – w magistralach szeregowych.


Konsumenci cenią omawiany kabel szczególnie z uwagi na jego niską pojemność, która to bezpośrednio przekłada się na bardzo wysoką szybkość transmisji, szczególnie w przypadku dłuższych połączeń. Na pochwałę bohater naszego dzisiejszego wpisu zasługuje również z uwagi na fakt, iż jest on wysoce uniwersalny, jako że może on zostać zaimplementowany w sieciach przemysłowych działających w oparciu o protokoły BACnet MS/TP, Linknet oraz MODbus RTU.

Okablowanie RS 485 najczęściej oferowane jest konsumentom w wysokiej powłoce ochronnej, która to nie tylko zapewnia wysoką elastyczność i umożliwia prowadzenie przewodu po niemalże każdej powierzchni, ale także sprawia, że okablowanie stanowić może element infrastruktury zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Najwyższej jakości kable dostępne w naszej ofercie są odpowiednio zabezpieczone przed ekspozycją na niekorzystne czynniki zewnętrzne (w tym przede wszystkim – na nadmierną wilgoć), jak również przed uszkodzeniami mechanicznymi.


Niezwykle istotną kwestią jest fakt, iż powłoka zewnętrzna omawianego produktu wykonana jest z materiałów bezhalogenowych. Bezpośrednio przekłada się to na znaczne podniesienie bezpieczeństwa w danym zakładzie, fabryce lub biurze, bowiem w przypadku wystąpienia zapłonu, okablowanie nie będzie emitowało dużych ilości szkodliwego, gryzącego, a dodatkowo znacznie utrudniającego przeprowadzenie akcji ratunkowej dymu, a jedynie niemalże przezroczyste opary, które to sprawią, że usunięcie z obiektu pracowników oraz rozpoczęcie akcji ratowniczej nie przysporzy specjalistom jakichkolwiek trudności.

Warto także wiedzieć, że nawet jeżeli w danym pomieszczeniu znajduje się znaczna ilość kabli typu RS 485, to nie będą one negatywnie przyczyniać się do rozprzestrzeniania się ognia w przypadku ewentualnego zapłonu, głównie z uwagi na fakt, iż producenci zadbali, by materiały, z których wyrób taki został wykonany gwarantowały konsumentowi nierozprzestrzenianie płomienia na pojedynczym kablu.


Doskonale pokazuje to, że na zakupie omawianego w ramach dzisiejszego artykułu wyrobu w żadnym wypadku nie należy oszczędzać, jako że produkt z najwyższej półki nie tylko zagwarantuje nam niezwykle wysoką szybkość transmisji, ale także zabezpieczy nas przed nadmiernymi stratami, które mogłyby powstać na skutek zaprószenia ognia w przypadku awarii lub zaniedbań.

Wyrób dostępny w naszym asortymencie przeszedł wszelkie niezbędne badania i testy, a także opatrzony jest wymaganymi przepisami rodzimego prawa certyfikatami, a więc nabywając go w naszej firmie mogą mieć Państwo pewność, że dokonują Państwo najlepszego możliwego wyboru!